لطفا چند لحظه صبر نمائید

اینترنت TD-LTE

تکنولوژی LTE در حال حاضر سریع ترین شبکه ی مخابراتی عملیاتی شده در سطح وسیع در دنیاست. شبکه LTE به دو صورت FDD و TDD پیاده سازی می‌شود. روش اول بر مبنای تقسیم فرکانس است بدین صورت که بازه ای از فرکانس ها برای دانلود و بازه ای دیگر برای آپلود مورد استفاده قرار می‌گیرند که مسلما فرکانس‌‌‌‌های اختصاص یافته به دانلود وسیع تر خواهند بود. بازه ی کوچکی از فرکانس ها خالی رها می‌شود تا از تداخل جلوگیری نماید. FDD از نظر الگوریتم کلی شبیه به روش Full Duplex استفاده شده در کابل‌‌‌‌های شبکه است.
 
در روش TDD از زمانبندی جهت ارسال و دریافت در شبکه استفاده می‌شود. TDD سرنام عبارت Time Division Duplexing است و بدین صورت عمل می‌کند که در بازه ی زمانی خاصی اطلاعات دانلود ودر بازه ای دیگر آپلود می‌شوند و بسیار شبیه به روش Half Duplex استفاده شده در کابل‌‌‌‌های شبکه است. این شبکه LTE TDD یا TD-LTE نامیده می‌شود. در TD-LTE این امکان وجود دارد که ظرفیت Uplink و Downlink با تغییر آرایش فریمها تغییر کند ولی در FD-LTE براساس پهنای باند اختصاص یافته به اپراتورها، این ظرفیت ثابت است.
 
علاوه بر TD-LTE، فناوری‌‌‌‌های اینترنت ثابت موجود شامل Dial-Up،DSL و WiMAX هستند. هر یک از این فناوریها به دلیل مشکلاتی از جمله سرعت بسیار کم، نیاز به استفاده از خط تلفن ثابت، هزینه بالا به دلیل نیاز به پرداخت اشتراک اینترنت و هزینه خط تلفن مورداستفاده در سرویس Dial-Up، نیاز به ظرفیت خالی در مرکز مخابرات منطقه، نیاز به استفاده از خط تلفن ثابت و بدون امکان جابجایی و محدود به مکان خاص در سرویس DSL و محدودیت سرعت و فناوری قدیمی (در سرویس WiMAX) بهطور کامل پاسخگوی نیاز کاربران و مشترکان امروزی نیستند. این در حالی است که سرویس TD-LTE، با دارا بودن ویژگیهایی همچون قابلیت استفاده در مکان‌‌‌‌های مختلف، بدون نیاز به خط تلفن ثابت، راهاندازی سریع و پایداری بالا در آپلود و دانلود، تجربه سرعت بسیار بالاتری را برای کاربر به ارمغان میآورد.
 
شرکت فناوری ارتباطات مهام کیش در راستای ارائه خدمات نوین به کاربران، اقدام به راه اندازی سرویس TD-LTE کرده است و مشترکین به زودی قادر خواهند بود از این سرویس بهره مند گردند. سرویس 4G و LTE شبیه به یکدیگر نیستند و TD-LTE یک اینترنت بیسیم جدا از موبایل است ولی 4G نیاز به سیمکارت تلفن همراه دارد. اگر امکان استفاده از سرویس TD-LTE را ندارید می‌توانید از اینترنت 4G مهام استفاده نمایید.
مقایسه 0 انصراف